PAST EXHIBITIONS

INDIVISIBLE

Ralf Baecker, Yunchul Kim, Semiconductor, Richard Vijgen

EYEWITNESS

CAMP, Dries Depoorter, Forensic Architecture

ASSEMBLY

Elizabeth Price, Fiona Tan, Zimoun

MirNs

Mario Klingemann, Random International, Louis-Phillipe Rondeau, Daniel Rozin
ShinSeungBack KimYongHun, Klaus Obermaeir / Stefano D’Alessio & Martina Menegon

CURRENCY

Fabio Lattanzi Antinori, LarbitsSisters, Jonathan Monaghan, Daniel McKewen
Christa Sommerer + Laurent Mignonneau, Byron Peters

CARTOONEY

Martin Arnold, Andy Holden, Jennifer & Kevin McCoy, Jason Salavon, Mungo Thomson, patten

winds

David Bowen, Nathalie Miebach, Chris Welsby, Spencer Finch

MAGNETIC_T

Zilvinas Kempinas, Pe Lang, Tatiana Trouvé, Nelo Akamatsu

reCLAIM

Lisa Jackson, Jonathan Schipper

GYRE

Nicolas Bernier, Chul Hyun Ahn, Daniel Iregui

TRACE

Patrick Tresset, Arnauld Colcomb + Bertrand Planes, So Kanno + yang02, Gregory Chatonsky

CORPUS

Catherine Richards, Rafael Lozano-Hemmer, Eduardo Kac, Agi Haines
Revital Cohen (Il) + Tuur Van Balen, Verena Friedrich

VOICING

Martin Backes, Marcus Coates, Michelle Jaffé

DOMINION

Jim Campbell, Mat Collishaw, Kathy Hinde, Quayola

BRIDGE

Bill Fontana, Willie Doherty, Scott Billings / Josh Hite

BRINK

Miguel Angel Ríos, Nelmarie du Preez, David Bowen
Jacob Tonski, Stefan Tiefengraber

CHILDREN

Candice Breitz, Lenka Clayton, Christian Jankowski
Elisa Giardina Papa, Chiharu Shiota, Kerry Tribe

WITNESS

Adam Basanta, Rafael Lozano-Hemmer, France Cadet, Björn Schülke, Stanza

space_

David Bowen, Elizabeth Price, Kristina Estell / David Bowen, Jane & Louise Wilson

GERMINAL

Laramascoto, Hironako & Suib, Suhee Kim & Oliver Smith

OTIC

Adam Basanta, Carsten Nicolai, Jesper Norda, Tristan Perich

THE SCARY

J. Tobias Anderson, Martin Arnold, Graham Gussin, Karen Lam / Lauren Marsden, Jennifer & Kevin McCoy

5600k

Gunda Förster, Carsten Höller, Elizabeth McAlpine

POPart

Martin Creed, Ceal Floyer, William Lamson, Karina Smigla-Bobinski

AMOUR FOU

R.Luke DuBois, Tracey Emin, Christoph Girardet & Matthias Müller, Jillian McDonald, Tracey Moffatt
Nicolas Provost, Pipilotti Rist, Brendan Van Hek, Angela Washko

BIOMETRIC

Denis Beaubois, Christine Borland, Jim Campbell, Heather Dewey-Hagborg
Anthony Cerniello, Ahree Lee, Julian Opie, Julie Rrap, ShinSeungBack KimYongHun, Martynka Wawrzyniak

MUSICIRCUS

Jean-Pierre Gauthier, Tim Lee, Christian Marclay, Signal to Noise